MiLi.16
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumPortaliLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Mançester Junajted, fitues i Botërorit për klubet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
mili@bossi.de
Admin
mili@bossi.de


Numri i postimeve : 222
Age : 30
Location : /////////////////////////////////////////////////////////////////
Job/hobbies : //////////////////////////////////////////////////////
Humor : /////////////////////////////////////////////////////////////
Registration date : 25/11/2008

Mançester Junajted, fitues i Botërorit për klubet Empty
MesazhTitulli: Mançester Junajted, fitues i Botërorit për klubet   Mançester Junajted, fitues i Botërorit për klubet Icon_minitimeMon Jan 19, 2009 8:04 am

Futbollistët e Mançester Junajtedit janë fitues të Kupës së Botës për klubet, pasi në përballjen e finales, mundën kampionin e Amerikës Jugore, LDU Kuito me rezultat 1-0.

Autor i golit të vetëm në këtë përballje ishte Vejn Runi në minutën e 73-të, i cili u shpall lojtari më i mirë i ndeshjes dhe u shpërblye me makinën më të re të kompanisë japoneze "Toyota". Për "Djajtë e Kuq" ky është titulli i dytë në historikun e tyre dhe në mënyrë më të mirë përfundojnë vitin 2008, kur fituan titullin në Ligën e Kampionëve dhe Premier Ligën e Anglisë. Gamba Osaka nga Japonia, u ndalën në pozitën e tretë të Kampionatit Botëror të Klubeve, pasi në përballjen e drejtpërdrejt për vendin e tretë në turneun në Japoni, mundën skuadrën meksikane Paçuka me rezultat 1-0. Autor i golit ishte Jamazi në minutën e 29-të.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://mili.albanianforum.net
 
Mançester Junajted, fitues i Botërorit për klubet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
MiLi.16 :: Sport-
Kërce tek: